Tvé tělo jednou zemře, ale Tvá duše zůstane nesmrtelná...
Pro čtenáře od 18 let!

Upíři jsou nelítostná krvelačná stvoření, která páchají hrůzné činy, nechávají se svést násilností a brutalitou. Jsou přívrženci smrti a nezkrotného chtíče po lidském těle i krvi. Upír Chester patří mezi nejhorší z nich, o čemž vypovídá i jeho minulost, která se ironicky dotýká i hlavních hrdinů a provází je celým příběhem.

Hlavní myšlenkou je letitá ironie osudu, která se začíná projevovat. Jediné, co bezbranné lidi může zachránit, je vdechnout upírovi duši... Hlavní hrdinka má ten dar nepoddat se a bojovat, ale dokáže ovládnout sériového vraha a vdechnout do něj lásku, soucit a milosrdnost? Hra o duši začíná a jen tak neskončí...

Velmi emotivní příběh, kde hlavní pocity tvoří láska, nenávist a chtíč. Upíři jsou hodně roztoužená stvoření, tudíž je erotika a násilí nevyhnutelné, ale záleží jen na hrdinech příběhu, jak se svými touhami naloží a budou bojovat o lásku, která je pro duši to nejdůležitější, ale pro upíra to nejbolestivější...

Dravá vs. nevinná - 14. kapitola

23. listopadu 2012 v 17:55 | Chensie Ips - Sue Wish |  4. kniha - Dravá vs. nevinná
Chester
Dexův hlas mi připomene jeho poznámku o mém návratu, která mě popravdě moc nepotěšila. Jakmile tenhle vůl něco pochválí, je jasné, že dotyčný není na správné cestě. To už koneckonců zjistila i Di. Přesto se po dlouhé době cítím dobře. Líbí se mi užívat si její blízkosti jen tak, bez zbytečných řečí a přehnaného usmiřování. Rukou zašmátrám po jejím podbřišku. "Roste hrozně rychle." Zadívám se s láskou na značně vypouklý kopeček.
"Však taky bude brzo venku." Pokrčí rameny. "Napadlo tě nějaký jméno, který bys mu chtěl dát?" zajímá se, zatímco mi častuje obličej krátkými polibky.
"Já … nevím. Zatím jsem o tom nepřemýšlel. Tebe něco napadlo?" Zadívám se jí do šedých očí, které jsou plné čertovských plamínků. Už je docela dobře rozeznám od těch Desiiných. "Hlavně ne jméno po mně!" dodám rychle s úsměvem, jako bych tušil, nač myslí.
"Sakra, proč ne? Máš nádherný jméno!" Rozesmutní ji moje reakce.
"Protože kupodivu netrpím takovým tím komplexem otců, kteří se cítí jako děsní kingové, když se jejich syn jmenuje stejně," ušklíbnu se. "Proč bys to potom měla chtít ty?"
"Protože tě miluju," řekne tak bezprostředně, že mě tím v ten okamžik úplně odzbrojí. "Chci, aby byl celej jako ty. Aby byl výplodem naší … lásky," zašklebí se nad tou větou. Nikdy by mě nenapadlo, že bych chtěla něco takového. Je to až moc romantické a … tak neskutečně snílkovské. Na druhou stranu bych lhal, kdybych tvrdil, že mě tím nepotěšila. Znovu je schopná mě dostat na kolena. Jelikož netuším, co jí na tohle povědět, jen ji vděčně políbím a vyznám jí tak lásku skrze polibek. Slovně bych ji momentálně asi moc nepotěšil. Zabořím se obličejem do jejích vlasů a v ten okamžik mě poprvé zasáhne skutečná výčitka z toho, co se stalo s Chris.
"A co když to bude holčička?" vyruší mě z přemítání. "Nemáme žádnou jistotu, že jde o kluka," zašklebí se omluvně.
Trochu se zarazím. "Vidíš, to mě vůbec nenapadlo. Pořád o něm mluvíme jako o klukovi, viď?" usměju se. "Nevidím v tom ale žádný problém, pokud ti bude podobná," zašeptám jí do ucha.
Zasněně se rozesměje a přivine se mi do náruče, jako by se mě nemohla nabažit. "Měla bych se jít podívat za kytkou," hlesne a otočí ke mně své oči.
Vzduch se mi zadrhne v plicích, jak mě tím překvapí. Nejsem z toho nadšený, ale nechci jí v tom bránit, aby se nezačala zajímat o důvod, který mě k tomu vede.
Diana
"Půjdu s tebou," řekne, a zatímco se zvedám z postele.
Souhlasím s ním. Bude to pro ni bezpečnější a já se pak nebudu muset vyrovnávat s výčitkami svědomí. Pár kroky překonám chodbu a bez klepání (Sakra, už zase!) vejdu do ložnice, která je osvícená lampičkou stojící na nočním stolku.
Kytka leží v posteli a na růžovém tričku má obtisknutou panenku. Ihned se mi zježí chloupky na rukou a po páteři mi přejede protivný mráz. Neskutečně se bojím panenek. Mám z nich naprostou hrůzu a to pitomé tričko mi tak připomnělo noční můru, která se mi dnes zdála.
Ležela jsem v růžové postýlce a vedle sebe měla tu děsivě vypadající panenku. Usmívala se, ale já věděla, že za chvíli jí budou zářit oči temně zelenou barvou a na prstech jí vyraší dlouhé nebezpečné drápy. Toužila jsem utéct, ale když jsem zvedla hlavu, pohladila mě po vlasech chladná velká tlapa. Dívala jsem se Chesterovy do tváře a od temných očí se mu odráželo světlo lampy, zatímco se jednotlivé světelné paprsky proplétaly s jeho blonďatými rozcuchanými vlasy. Na tváři měl krvelačný výraz, takový, který jsem u něj nikdy nepostřehla. Cenil na mě špičáky a drápy mi přejížděl po tváři, jako by si užíval můj strach a bezbrannost. Pak se obraz vystřídal a ty ledové doteky zmizely, zatímco v naprosté tmě zářily jen dvě ďábelsky zelené hvězdy a skrývaly v sobě krvelačnost a krutost.
"Dianko," zašeptal cizí hlas a po páteři mi přejel mráz.
Prudce jsem sebou trhla a tu se náhle do vzduchu vymrštila má panenka. Vyděsila jsem se a hrdelně křičela, zatímco mě drápala po těle a způsobovala čím dál větší bolest.
Když jsem se probudila s panickým strachem a staženým hrdlem, připadala jsem si jako absolutní cvok. Nebylo to ostatně poprvé. Takové sny se mi zdají až děsivě často…
Místnost s Chrisante ležící na posteli je nasáklá pachem krve, až se mi rozhoří oči v rudé barvě a instinktivně vycením špičáky, aniž bych se do ní chtěla zakousnout! Držím se na uzdě, ale mé tělo prostě děsí.
Kytka sebou trhne a vyjekne: "Já jsem ho chtěla políbit!"
Sakra, cože? COŽE?! Zůstanu stát ve dveřích, jako by mě opařila horkou vodou.
"Kdybych mohla, udělala bych to znovu! Nebojím se tě! Nemůžeš mně ani jemu stále ubližovat!" Její tón hlasu je tak vyčítavý a zvonivý, až se mi z toho dělá špatně. Zatímco ona se chvěje, já jen strnule civím na to blonďaté stvoření, které má na sobě jen to pitomé tričko a jinak je schovaná pod peřinou.
Asi jsem v šoku. Asi jsem pitomec, protože … On ji líbal. Sakra, můj upír a Kytka! Projede mi myslí, zatímco mi nějak nedocházejí souvislosti. Zírám na ni s maskou zoufalství a cítím, jak mi po tvářích stékají vlhké kapky slabosti.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama