Tvé tělo jednou zemře, ale Tvá duše zůstane nesmrtelná...
Pro čtenáře od 18 let!

Upíři jsou nelítostná krvelačná stvoření, která páchají hrůzné činy, nechávají se svést násilností a brutalitou. Jsou přívrženci smrti a nezkrotného chtíče po lidském těle i krvi. Upír Chester patří mezi nejhorší z nich, o čemž vypovídá i jeho minulost, která se ironicky dotýká i hlavních hrdinů a provází je celým příběhem.

Hlavní myšlenkou je letitá ironie osudu, která se začíná projevovat. Jediné, co bezbranné lidi může zachránit, je vdechnout upírovi duši... Hlavní hrdinka má ten dar nepoddat se a bojovat, ale dokáže ovládnout sériového vraha a vdechnout do něj lásku, soucit a milosrdnost? Hra o duši začíná a jen tak neskončí...

Velmi emotivní příběh, kde hlavní pocity tvoří láska, nenávist a chtíč. Upíři jsou hodně roztoužená stvoření, tudíž je erotika a násilí nevyhnutelné, ale záleží jen na hrdinech příběhu, jak se svými touhami naloží a budou bojovat o lásku, která je pro duši to nejdůležitější, ale pro upíra to nejbolestivější...

Milenec vs. sok - 16. kapitola

7. prosince 2012 v 23:50 | Chensie Ips - Sue Wish |  6. kniha - Milenec vs. sok
Když se ozve tiché kajícné zaklepání na dveře, probodnu místo pohledem a čekám, kdo vejde dovnitř. Ani nečeká na naše zavolání, hned se otevře a mezi futry se vynoří Desire a za ní jako stráž Dick.
Černovláska pomalu nakráčí až ke svému dvojčeti. Nejistě se postaví vedle postele a těká po mně očima, zatímco se snaží mile usmívat na Di. "Di… Je mi to moc líto. Mám tě moc ráda. Já jsem ti nechtěla nijak ublížit," zamumlá sestersky a natáhne ruce v náznaku objetí, které Di s nadsázkou přehlédne.
Divoce se ušklíbne a schová se za maskou sarkasmu. "To nic. Je mi fajn," zahučí a dívá se jí s notnou dávkou ironie a bezcitnosti do očí.
Na Desire to působí zřejmě hodně odmítavě. Skloní hlavu a hraje si s prsty jako neviditelná šedá myš, která se bojí dravce. "Ještě bych s tebou chtěla mluvit…" Bleskne k ní pohledem, zatímco se snaží nedat najevo svou přecitlivělost z těhotenství.
"Povídej." Diin hlas je pevný. Zastřený směsicí posměchu a důraznosti. Dokonce se i tak tváří, ale Dick na ni pohlíží s neskonalou něhou.
Probodává ji svým modrým pohledem, jako by jí četl myšlenky.
Zachmuřím se, protože mi to jejich nebezpečné pouto nedělá dobře.
"Chci s tebou mluvit o Mikeovi…"
"O Mikeovi?" Moje maličká pozvedne obočí a uchechtne se.
"Je to středně vysoký muž, asi kolem dvaceti let. Má čokoládové oči a hnědou čupřinu…" Di zbledne. Tvář má jako padlý sníh, zatímco se rozechvěje po celém těle.
Desire si její změny nevšimne, protože stále pozoruje špičky svých bot, ale Dick po mně střelí nechápavým pohledem.
"Nikoho takovýho neznám!" vyjede na ni její divočejší dvojče a zatne pevně čelist.
"Ale Di…"
"Já o nikom takovým nevím!" usykává zlostně, ale tvář má protkanou zahanbením a zradou. Ovšem její intonace Des poplaší a donutí zády vycouvat směrem k Dickovi.
Di zoufale skloní hlavu a tiše začne štkát, zatímco ti dva couvají ze dveří.
Bez přemýšlení vstanu a jdu za nimi. Desiin popis seděl na naší oběť, takže ho musela potkat těsně před tím, než jsem ho Di přivedl ke svačině, aby zahnala svou paranoiu.
Má maličká zřejmě o té nedávné události nechce mluvit. Její výraz mluvil za vše…
"Des… Já vím, koho jsi viděla. Ten, kterého jsi popisovala, v domě vážně je," hlesnu, když za námi zavřu dveře.
Chodba je pro náš rozhovor příznivější, protože tu má upírka není a neuslyší tak něco, co by neměla.
"Je! Že ano!" Srdce jí poskočí, zatímco nedokáže potlačit radost, která se jí nadšeně zračí ve tváři. Šedé oči má rozzářené. Vlastně… celá je taková rozjařená, protože měla pravdu a já se postavil na její stranu. "Mike říkal, že s Diankou mluvil… Tak proč ona to popřela?" Dojde jí to rychleji, než si stačím sesumírovat vhodnou odpověď. Zbledne podobně jako má maličká a spodní ret se jí rozechvěje jako by se měla každou chvíli rozbrečet. "On už nežije!" fňukne a opře se o Dicka, protože se jí podlamují kolena.
Její upír po mně hodí vyčítavým pohledem.
"Neboj se, on žije. Jen teď není ve stavu, kdy by se mu chtělo skákat." Křivě se pousměju a evidentně ze mě září aura spokojeného krvežíznivého, protože do mě Dick žďuchne. Trochu svůj výraz poupravím, jelikož mě Desire lustruje tápavým pohledem. "Ale bude v pořádku." Odkašlu si. "Ty jsi s ním mluvila nebo o co tu jde?"
"Mluvila. Řekl mi, že ho přinesl Dick. Ale on to … popírá!" vyčítavě vzhlédne k blonďatému upíru a trucovitě zdvihne bradu.
"Já jsem ho nepřinesl!" zavrčí jemně Dick a chce ji přitáhnout do své náruče, ale hbitě se mu jeho šťastná krev vysmekne.
"Dick má pravdu. Nepřinesl ho on, ale já." Uvedu věci na pravou míru, aby zas nevznikly zbytečné dohady.
"Ale on říkal, že…" Svitne jí a ona rozpustile pohodí hlavou a nepatrně se usměje. Nebezpečí zažehnáno, takže se můžu lépe nadechnout. "A jak je na tom Dianka?"
"Viděla jsi sama … už … už nechce být upír a … bojuje proti tomu všemi možnými prostředky." Pokrčím rameny a ihned je mi jasné, že na mě Desire opět zaútočí.
Ubrečeně fňukne a zajíkne se. "Neměl jsi z ní dělat upírku! Beztak jsi to sobecky dělal jen pro sebe… Aby s tebou zůstávala!" prskne zle a v šedých očích se topí beznaděj a jakási prudká zášť vůči mně.
V duchu se ušklíbnu. Naše nová Desire.
"Des…" Dick se ji snaží zklidnit, zatímco sebou jeho drobná láska trhá a mumlavě si stěžuje.
"To je dobré, Dicku…" Mávnu rukou a ušklíbnu se. "Máš pravdu. Neměl jsem… Možná jsem ji nikdy neměl ani potkat. Pak by ten její život byl lepší. Ovšem ona… Ona ti Oskara také nevyčítá, tak jí přestaň vyčítat… mě."
Desire zalape po dechu a z očí jí vyhrknou slzy. "Ty jsi tak zlý!" zhroutí se Dickovi do náruče, odkud na mě nenávistně pokukuje.
"Neměl jsi ji nikdy potkat! Ona si kvůli tobě tolik vytrpěla! Je jenom tvoje vina, že jsme nevyrůstali spolu! Že nemáme rodiče. Jsi obyčejný krutý vrah! Di ti to nikdy… slyšíš - nikdy! … neodpustí. Jenom jsi to v ní potlačit!" prskne bolestně.
"No, zdá se, že ať řeknu cokoliv, je to špatně… Raději toho necháme." Přimhouřím oči a oplatím jí upřený pohled. "Jen by ses na to měla také dívat z pohledu své sestry… A ne sobecky jen ze svého úhlu. Jak asi myslíš, že jí bylo, když ty jsi ji zavrhla a vrhla ses do náruče Oskara? Ona tě nikdy nezavrhla. Zkus nad tím přemýšlet," ušklíbnu se a otočím se k nim zády. Ještě chvíli slyším její lapání po dechu, než za sebou zavřu dveře a ocitnu se v naprosté tmě naší ložnice.
"Ty hnusný podrazáku! Okamžitě mi vrať mou sestru!" Bez varování rozevře dveře. Bací mě jimi přes záda, což cítím jako mírné bouchnutí, přestože je rozevřela velmi rázně. Její ječivý hlas probere nejen Di, ale rovněž i děti.
Rozezleně se na ni otočím.
"Je mi z tebe špatně!" křičí na mě a plna zuřivosti mě malými dětskými pěstmi buší do hrudi. Dick ji pevně chytí do náruče a odtáhne ji ode mě. V modrých duhovkách se mu zračí přísnost a netrpělivost. Tvář má zakaboněnou a je vidět jaké vynakládá sebeovládání své upíří nátury, aby zůstal stále něžný.
Já už bych ji bez výčitek prohodil oknem.
"Desire!" zavrčí Di zle a postaví se tak prudce, že se na místě zhroutí.
Nechápavě se dívám, jak se Des vytrhne Dickovi z náruče a obejme bezvládné tělo své sestry.
"Ježíši Kriste, Di!" brečí a objímá ji, zatímco já postávám a snažím se domyslet, co se vlastně stalo! "Co jsi jí provedl?!" štěkne po mně komicky Desire a hladí svou sestru po vlasech. "Je úplně vyhublá!" vzdychá, zatímco ji opečovává.
Když k ní Dick přikročí, prudce sebou škubne a ještě více k sobě Diino tělo připoutá. Objímá ji kolem ramen a tváří se tlačí vedle té její.
Jejich podoba je skutečně… neskutečná.
"Nech mě! Chci být s Diankou!" Panicky se rozbrečí do vřískotu našich dětí, které se v postýlce melou a křičí na celý dům, až mají tvářičky celé zčervenalé. "Dianko, prosím!" snaží se ji probrat, ale Di se ani nepohne.
Spolu s Dickem ji od mé maličké musíme odervat násilím, abych se k ní vůbec mohl dostat.
"Uklidni se! Tímhle jí nepomůžeš," zavrčím, zatímco se choulostivě klepe v náruči svého upíra.
Krvácí a Dick ji bude muset co nejdříve kousnout…
Nestarám se o ně. Zvednu svou maličkou ze země a jemně ji položím do peřin, kde se ji snažím probrat. Hladím ji po čele a snažím se zjistit, co mohlo způsobit ten pád do bezvědomí… Ale nenacházím nic. Je možné, že jen zprudka vstala. A protože má nyní křehčí tělo, nezvládá to. "Di? Slyšíš mě?" poplácávám ji lehce po tvářích, ale když nereaguje, chytím ji za zápěstí a lehce se do ní zakousnu a jemně saju tu sladkou ambrózii.
*** *** ***
Desire
"Kurva, už se uklidni!" zavrčí na mě a zatřese mnou, až se mu v náručí zalknu. Tváří se jako každý správný upír a mě to děsí. Když mě hodí do postele, zajíkavě vyjeknu a znovu na něj plaše obrátím své vyděšené oči. Zatíná pěsti a chodí krátkými, velmi rychlými, kroky kolem postele jako hlídací pes, který se snaží uklidnit. "Uvědom si, co děláš!" zasyčí zlostně a zamkne dveře.
Pod tím chladným cvaknutím klíče se rozbrečím ještě víc. Jsem v pasti!
"Kurva, nebreč! Nebudu ti ubližovat, to přece víš!" zavrčí hrubě a v nebesky modrých očích mu tane vztek a jakási snaha se ovládat. "Já teď jen chci, abys nikam nešla! Di to tvoje hašteření s Chazzym nedělá dobře, takže se budeš muset uklidnit. Navíc to nedělá dobře ani tobě, ani našemu synovi!" Vztekle sebou hodí do křesla a sykavě oddechuje, zatíná čelist i pěsti.
Nemůžu se na tu jeho zlou náturu upíra ani dívat. Beztak mám před očima Diino bledé vyzáblé tělo, jak bezvládně padá k zemi. Jestli se mé sestřičce něco stane… Nezvládnu to!
"Prosím… Dicku, prosím, vezmi mě za ní. Já u ní musím být! Jsem přeci její sestra! Já mám o ni takový strach!" vzlykám a rozmazávám si slzy po tvářích.
Prudce zvedne hlavu a uhrančivě se mi zadívá do obličeje. "Je u ní Chester!" sykne hrubě skrze pevně zatnuté zuby a těžce se zvedne. Posadí se na postel a stáhne mě do své ledové náruče, až se rozklepu. "Tvá přítomnost jí zrovna moc nepomáhá… Musíš ji nechat, aby se z toho dostala." Pohladí mě se vší něžností, kterou bych u něj teď nečekala. Vypadá, že je hrozně naštvaný, ale stále je tak jemný… "Budu tě muset kousnout. Zas krvácíš."
"Ne!" prudce sebou cuknu. "Já chci jít za Diankou!" Chytím ho za límec košile a zoufale se mu zadívám do chladných, náhle tak bezcitných očí. "Prosím, Dicku… Zařiď, abych mohla být s ní!" naříkám a cítím, jak se bolest v břiše zvyšuje. Tupé bodání a prudká svazující bolest mi vystřeluje do břicha jako bodnutí včely.
Zúží oči a chladnou dlaní mi zajede na podbřišek. "Kurva, Desire…" zavrčí zle a přimkne mě k sobě. "Musíš se uklidnit. Uklidni se! Ubližuješ sobě i malému!" Hlas mu přeskakuje starostí. "Nemůžeš být u Di, ta se kurva seber!" sykne zlověstně a já se zhroutím v další vlně zoufalého pláče.
"Nech mě jít za Diankou!" zakřičím na něj a odstrčím jeho dlaně. Nechce mě pustit a tak se s ním peru, i když se mi díky novému krvácení dělají mžitky před očima. V jednu chvíli mě bodne v břiše tak silně, že ztuhnu a z očí mi vytrysknou další slzy. "Proboha, Dicku…" zašeptám a on mne ihned přivine k sobě, ovšem když se znovu ozve bodnutí, je ještě silnější!
"Hrozně to bolí," zanaříkám a rozbrečím se ještě víc. "Já chci jít za Diankou!"
"Kurva, Desire!" zavrčí zle a pevně mě chytí do náruče. Ani nevím jak, ale náhle jsme na chodbě a v dalším okamžiku už sedím na posteli vedle Dianky. "Jsi u Di, tak se uklidni!" poklekne si ke mně. Jednou rukou mi zajede na podbřišek a druhou mě chytí za zápěstí pravé ruky a ihned se do mě zakousne.
Hlavu si položím na Diin polštář a nosem se zabořím do jejích vlasů. Poslouchám ten tichý dech.
"Promiň, ale… nešlo to jinak." Ušklíbne se Dick a posadí se do křesla.
"Zas krvácela a navíc to ubližovalo mému následovníkovi…" zamumlá, zatímco já jsem křečovitě namáčknutá k Di, která se stále ještě neprobrala.
"Pokud to jinak nepůjde, tak ať tu klidně zůstane," hlesne Chester, který podle ozvěny hlasu sedí na okně.
"Co je s Di?"
"Snaží se být co nejvíce lidská… Už nechce ubližovat, protože Oskar v ní probudil vážně temnou stránku, že … kam se na ni hrabal on sám." Chazzův hlas zní smutně, naprosto zatraceně, jako by mu to bylo skutečně líto. "Ale ona už nechce pít ani krev. I kdybych jí to nosil ve skleničce, tak nechce. Prý ji to strhává stále zpět… Nevím, co udělat. Nevím, čím ji živit." Dlouze zmoženě vydechne, až se Dick zadívá jeho směrem a zúží oči.
"Je stále tak sladce naivní?" zamumlá a v očích mu blýskne. Další pokračování rozhovoru mi uniká, protože upadám do spánku…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama