Tvé tělo jednou zemře, ale Tvá duše zůstane nesmrtelná...
Pro čtenáře od 18 let!

Upíři jsou nelítostná krvelačná stvoření, která páchají hrůzné činy, nechávají se svést násilností a brutalitou. Jsou přívrženci smrti a nezkrotného chtíče po lidském těle i krvi. Upír Chester patří mezi nejhorší z nich, o čemž vypovídá i jeho minulost, která se ironicky dotýká i hlavních hrdinů a provází je celým příběhem.

Hlavní myšlenkou je letitá ironie osudu, která se začíná projevovat. Jediné, co bezbranné lidi může zachránit, je vdechnout upírovi duši... Hlavní hrdinka má ten dar nepoddat se a bojovat, ale dokáže ovládnout sériového vraha a vdechnout do něj lásku, soucit a milosrdnost? Hra o duši začíná a jen tak neskončí...

Velmi emotivní příběh, kde hlavní pocity tvoří láska, nenávist a chtíč. Upíři jsou hodně roztoužená stvoření, tudíž je erotika a násilí nevyhnutelné, ale záleží jen na hrdinech příběhu, jak se svými touhami naloží a budou bojovat o lásku, která je pro duši to nejdůležitější, ale pro upíra to nejbolestivější...

Milenec vs. sok - 20. kapitola

7. ledna 2013 v 15:34 | Chensie Ips - Sue Wish |  6. kniha - Milenec vs. sok

Chester
Probere mě dětský pláč a Diina snaha vstát. Ihned ji zadržím, protože na ní vidím, jak ji sebemenší pohyb bolí, ale i přesto se nechává ovlivňovat tou svou bojovnou mateřskou stránkou a jde si pro naše ratolesti.
"Počkej," hlesnu a pomohu jí posadit se. Všude ji obložím polštáři, aby se jí sedělo pohodlněji, a pak dojdu pro dvojčata, která v postýlce křičí. Nejhlasitější je Charlie, proto ji vezmu do náruče a podám ji Di. Přidržuju naši dceru, protože moje Maličká má s krmením dítěte menší problémy. Zatímco moji následovníci přibývají na váze, tak Di na rozdíl od nich chřadne. Jakmile je Char sytá a Di se s ní podle svých možností pomazlí, položím ji vedle na postel a dojdu pro Draka, který v postýlce tiše prská a velkýma šedýma očima si všechno prohlíží. S úsměvem ho vezmu do náruče. On bude ten klidnější… Zatímco ho Di krmí a němě mu vyznává lásku, hladím Charlie po bříšku. A když je i Drak nakrmený, položím ho vedle nás a podám mé maličké skleničku.
"Napij se." Di na obsah nedůvěřivě kouká a mírně se mračí, zatímco mne probodává zpytavým pohledem. "Žádná krev. Nemusíš se bát." Usměju se na ni a ona stále mírně nedůvěřivě přebere sklenku a přičichne si. Když si ji přiloží k ústům a lehce se napije, poskočí mi radost v hrudi a já se usměju, zatímco Di přemýšlí o té zajímavé chuti. Když obsah sklenky vypije, spokojeně se usměvu. Dickův nápad nám prozatím vychází skvěle a vypít toho může klidně litry, když bude chtít. "Je to trochu lepší? Na souhlas stačí jednou mrknout." Stanovuju určitá pravidla naší nové komunikace. Hlas se zatím nedostavuje, ale jsem zatím v klidu… ostatně, ono mi ani nic jiného nezbývá.
Di mrkne a natáhne ke mně ruku.
Povytáhnu poťouchle obočí a podstrčím jí tužku s malým bločkem.
"Takhle to bude lepší." Mrknu na ni. Lehnu si vedle ní na bok a podepřu si hlavu dlaní, abych viděl dobře na ni i na naše ratolesti. Di si komicky povzdychne a napíše mi vzkaz.
Co se sakra stalo?
Zádumčivě, plna očekávání se na mě zadívá, jako bych jí to snad mohl povědět.
Pokrčím rameny a dívám se, jak se tváří velmi zamyšleně. "To mi řekni ty… Podle všeho jsi … vypadla z okna. Jen nevím, zda omylem nebo … schválně."
Di se dramaticky zamračí a prskne. Jako bych ji tou odpovědí urazil. Napíše slovo a ukáže mi bloček.
Vole
Vztekle mi ho vytrhne a dá se do dalšího psaní.
Chtěla jsem letět, ale nešlo mi to!
Probodne mě velmi zlobným pohledem a zas se skloní k bločku a agresivně po něm přejíždí tužkou.
Jak si můžeš myslet, že jsem to udělala schválně?! Sakra! Seš sprostej!

Vycení na mě špičáky a je na ní vidět, jak ráda by s tím bločkem i tužkou nějak hodila. Lehce se poušklíbnu a dál si ji beze slov prohlížím. Když zalanaří a uhodí tužkou do bloku, povzdychnu si. "Tak promiň," zasměju se. Pociťuji částečnou úlevu, hned mi přijde situace lepší a komičtější. Zvláštní… Když se se mnou hádá beze slov a i přesto se dokáže vyjádřit tak, jako by to vyšlo z jejích úst. "Jsi roztomilá, když se takhle zlobíš a přitom nemůžeš… Tichá hádka! To by měli vymyslet jako terapii pro cholerické páry." Bavím se, zatímco Di zuří.
Ukáže mi oplzlé gesto a načmáře rozzuřeně vzkaz.
Haha!
Papír vytrhne a mrskne ho po mně, jako by mě jím chtěla bacit. Znovu se uvolněně usměju a sleduju, jak jí opět tuha jezdí po papíře.
To vůbec není vtipný, sakra! Jak sis to vůbec mohl myslet? To mě bolí!
Poslední věta je podškrtlá, abych pochopil vážnost situace. Obličej jí protíná nezkrotný hněv a jakési komické pozdvižení.
Přestanu se usmívat a lehnu si na záda. "Prostě mě to napadlo. Byla jsi… divná, když jsi odcházela. Zvažoval jsem všechny možnosti." S hlubokými vzteklými nádechy znovu něco píše po papíře a pak mi blok strčí i se vzkazem přímo před oči. Na bílém papíře se skví jediné slovo:
Děti
"Dicka to napadlo také. Nebyl jsem jediný." Trhnu hlavou a posadím se zády k ní. Nechápu, proč se tolik rozčiluje… I když ji vlastně dokáže rozdráždit všechno. Po tom všem, co se nám stalo… Takovému selhání, kdy by pomyslela na sebevraždu, by se nikdo nemohl divit.
"Takový zkrat může přijít z vteřiny na minutu a v tu chvíli si nevzpomeneš ani na děti," hlesnu do ticha. Zaposlouchám se do třísknutí, které se po mých slovech ozve.
To Di odhodila tužku i blok do kouta a evidentně odmítá cokoliv vysvětlovat. Když se na ni po očku zadívám, má ruce křížem a tváří se jako umučená. Jako bych jí vrazil kudlu do zad. Povzdychnu si a zvednu se. Na druhé straně pokoje seberu obě věci a položím je na Diin noční stolek.
"Di… Já neříkám, že jsi ten typ, který by trpěl sebevražednými sklony, ale… stejně jako v hádce řekneš nebo uděláš věci, které bys nejraději vzala zpátky, tak… ve stejném afektu můžeš jednat i v takové situaci. Poháněná jen depresemi a špatnými myšlenkami… Jen ty následky jsou potom mnohokrát horší…" Má slova vyzní na prázdno, protože Di trucovitě hodí hlavou a pak se mi přesmutnýma šedýma očima zadívá do tváře a odevzdaně zavrtí hlavou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama